Tutvu oma tulevase õpetajaga ja tule osalema proovitunnis. Aitame keeletaseme väljaselgitamisega.
Eesti keele C1-taseme eksamiks ettevalmistav kursus
- 450 ak. tundi õppetööd (250 klassis + 200 iseseisvalt);
- sobib neile, kes valdab eesti keelt vähemalt B2-tasemel;
- tunnistuse või tõendi väljastamine;
- iganädalased tunnid Tallinna Kesklinnas;
- rühmas on kuni 10 inimest;
- kursuse maksumus on 2500 eurot;
- toetus ja tagasiside e-päevikus;
- osamaksete võimalus.
Kursuse läbinu:
- mõistab keerukaid tekste ning erialaseid mõttevahetusi; saab aru erinevate žanrite üksikasjadest (uudised, intervjuud, filmid, tuttava ainestikuga loengud);
- spontaanselt ja ladusalt vestleb eestkeelse kõnelejaga, esitab selgeid ja üksikasjalikke kirjeldusi erinevatel teemadel; peab ettekandeid oma huvivaldkonna teemadel, selgitab ja põhjendab oma vaatenurka, võrdleb erinevaid seisukohti;
- loeb pikki ja keerukaid tekste (ajaleheartiklid, kirjad, ülevaated jm), leiab infot tekstidest ja teeb nende põhjal üldistusi;
- kirjutab selget, üksikasjalikku teksti (ettekannet, arvamuskirjutist vm) erinevatel teemadel ning selgitab oma vaatenurka, kaalub kõnealuste seisukohtade tugevaid ja nõrku külgi.
Teel Tippu OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Eesti keele C1-taseme eksamiks ettevalmistav kursus
Keeleõpe
Kursuse läbinu:
- saab aru pikemast jutust abstraktsel ja keerukal teemal, mõistab idiomaatilisi ja argiväljendeid, jälgib tele- ja raadiosaateid ning filme ja mõistab nende sisu;
- loeb pikki ja keerulisi tekste, erialaseid artikleid, tehnilisi juhendeid, tajub tekstide stilistilist eripära;
- spontaanselt ja ladusalt vestleb eestikeelse kõnelejaga, avaldab oma mõtteid ja arvamusi, arendab vestluses teemat, teeb kokkuvõtteid, kasutab keelt paindlikult ja tulemuslikult erinevatel eesmärkidel;
- kirjutab selget, hästi liigendatud teksti, põhjendab oma arvamust, tõstab esile olulisemat, vajadusel kohendab oma stiili, kasutab idioome ja argiväljendeid.
Omandada keeleoskuse tase C1 – iseseisev keelekasutaja.
450 akadeemilist tundi, s.h 250 kontakttundi ning 200 tundi iseseisvat tööd.
Koolituskeskus „Teel Tippu“ kasutab tervisekaitse- ja ohutusnõuetele vastavat 254 m2 büroopinda aadressil – Endla 15. Ruumides on olemas õpetamiseks vajalikud materjalid ja vahendid (s.h printer, nutitahvel, kirjutamistahvel, projektor, arvutid, kõlarid, CD-mängija, nõuetele vastav valgustus, toolid, lauad jt). Õppijale pakutakse kohvi, teed, vett, snäkke.
- Kursuse lõpus väljastatakse tunnistus juhul, kui õppija on sooritanud lõputesti positiivselt (vähemalt 60%) ja on osalenud vähemalt 80% tundidest.
- Kursuse lõpus väljastatakse tõend juhul, kui õppija on osalenud vähemalt 80% tundidest.
- Mina ja infoühiskond
Enda põhjalik tutvustamine; päevakajalised sündmused; erineva info leidmine internetist, teatmeteostest jne; sotsiaalmeedia; massimeedia; info/internetisõltuvus; turvalisus internetis.
- Haridus
Haridus ja õpingud; keeleõpe; Eesti haridussüsteem; elukestev õpe; kutseõpe; õppimine välismaal; veebiõpe; täiendkoolitused.
- Amet ja töö
Karjääri planeerimine; töötingimused; tööülesannete kirjeldamine; tööintervjuu; koosolekud; ettevõtlikkus; tööstress; CV; motivatsioonikiri; äriplaan; ettevõtlus; läbirääkimised.
- Teenindus ja kaubandus. Tarbimine
Reklaam; turundus; tarbijakaitse; internetikaubandus; taaskasutus.
- Kultuur
Filmid, teater, kontsert jt kultuuriüritused; kultuuriline identiteet; ilukirjandus; lugemiseelistused.
- Tervis ja eluviis
Tervishoid; vaimne ja füüsiline tervis; tervisekontroll; elukvaliteet; tööstress; läbipõlemine; harrastussport; koduloomad.
- Elukeskkond
Keskkonnakaitse; loodushoid; keskkonnaprojektid; prügi sorteerimine; mahetoit; jätkusuutlikkus; Eesti loodus.
- Inimestevahelised suhted
Suhtlemisoskus; abielu; erinevad peretüübid; iseloomuomadused ja käitumismustrid; kehakeel.
- Tähtpäevad
Peretraditsioonid; kombed peres, tööl, eri kultuurides; pulmatraditsioonid; rahvakalender.
- Eluase ja kinnisvara
Kinnisvara; kodu otsimine ja ostmine; pangalaen; naabrivalve ja kodukaitse; korteriühistu; elukeskkond ja taristu; kodumasinad.
- Riik ja ühiskond
Riigikaitse; riigieelarve; poliitika, erakonnad, valimised; turvalisus, kuritegevus; kodanikuaktiivsus.
Kursuse lõpus sooritab õppija kirjaliku ja suulise testi. Lõputest pannakse kokku õppematerjalide, Haridus- ja Noortemeti ning Integratsiooni Sihtasutuse välja töötatud testide põhjal, toetudes õpiväljunditele ja õppe sisule.
- Kursuse lõpus väljastatakse tunnistus juhul, kui õppija on sooritanud lõputesti positiivselt (vähemalt 60%) ja on osalenud vähemalt 80% tundidest.
- Kursuse lõpus väljastatakse tõend juhul, kui õppija on osalenud vähemalt 80% tundidest.
Õppeprotsessist
Õppemeetodid
Sellel tasemel on grammatika põhjalik uurimine seotud ka kommunikatiivse õpetamismeetodiga. Erilist tähelepanu pööratakse lugemisele ja kirjutamisele, keel muutub abstraktsemaks ja spetsiifilisemaks.
Õppekeel
Koolitus toimub täielikult eesti keeles. Uusi sõnu ja väljendeid ei tõlgita, vaid selgitatakse sünonüümide, näidete jms abil. Õpilased suhtlevad omavahel ainult eesti keeles.
Autentsed õppematerjalid
Lisaks põhilistele õppematerjalidele kasutatakse klassiruumis autentset materjali: ajalehtede ja ajakirjade artikleid, tele- ja raadiosaateid, eesti filme ja muusikat, erinevate temaatiliste organisatsioonide kodulehti. Väga sageli tulevad külla eesti keelt emakeelena kõnelevad inimesed. See aitab vabaneda keelebarjääridest ja stressist, saada uusi tuttavaid.
Temaatilised õppekäigud
Kursuse programm sisaldab temaatilisi reise, ekskursioone, kultuuriürituste külastusi ja minilaagreid. Paneme suurt rõhku Eesti kaasaegse kultuuriruumi uurimisele ja tundmaõppimisele.